| Hole Size | 1.0mm*3.0mm (2 Holes) |
|---|---|
| Material | Pyrex Glass + Ceramic + Metal(Pass Metal Test) |
| Tank Material | Pyrex Glass |
| Drip Tip Material | Ceramic |
| Bottom 510 Thread | Metal(Pass Metal Test) |
| Features | Bottom Oil Intake |
|---|---|
| Capacity | 0.5ml |
| Resistance | 1.2ohm |
| Coil | Vertical Ceramic T-shape Coil |
| Oil Hole | 6*1.2/1.5mm |
| Features | Removable Central Post |
|---|---|
| Weight | 20g |
| Resistance | 1.2ohm Sub Ohm Dual Ohm |
| Airflow | Adjustable Top Airflow |
| Color | Silver , Gold ,custom |
| Coil | Vertical Ceramic Coil |
|---|---|
| Capacity | 0.5/1.0ml |
| Oil Hole | 4*1.0/1.5mm |
| Design | Cup Design |
| Resistance | 1.2ohm |
| Features | Removable Central Post |
|---|---|
| Coil | Vertical Ceramic Coil |
| Capacity | 0.5/1.0ml |
| Oil Hole | 4*1.0/1.5mm |
| Resistance | 1.2ohm |
| Features | Adjustable Airflow |
|---|---|
| Coil | Vertical Ceramic Coil |
| Capacity | 0.5/1.0ml |
| Oil Hole | 4*1.0/1.5mm |
| Resistance | 1.2ohm |
| Features | Bottom Oil Intake |
|---|---|
| Coil | Vertical Ceramic T-shape Coil |
| Capacity | 0.5ml |
| Oil Hole | 6*1.2/1.5mm |
| Resistance | 1.2ohm |
| Features | Removable Central Post |
|---|---|
| Coil | Vertical Ceramic Coil |
| Capacity | 0.5/1.0ml |
| Oil Hole | 4*1.0/1.5mm |
| Resistance | 1.2ohm |
| Features | Bottom Oil Intake |
|---|---|
| Capacity | 0.5ml |
| Resistance | 1.2ohm |
| Coil | Vertical Ceramic T-shape Coil |
| Oil Hole | 6*1.2/1.5mm |
| Features | Bottom Oil Intake |
|---|---|
| Capacity | 0.5ml |
| Resistance | 1.2ohm |
| Coil | Vertical Ceramic T-shape Coil |
| Oil Hole | 6*1.2/1.5mm |