| Battery Capacity | 300mAh |
|---|---|
| VoltAge | 1.2V-2.8V |
| Size | 88.2H*36.5W*22.0D |
| Volume | 0.5ml |
| Coil | 1.0ohm Ceramic Coil |
| Heating Chamb | Ceramic Heating Oven |
|---|---|
| Battery Capacity | 1600mAh |
| Color | Black,Customized Camouflage |
| Certification | CE,RoHS |
| Mouthpiece Material | Plastic+Glass Built-in |
| Battery Capacity | 2200mAh |
|---|---|
| Working Voltage | 3.3V-4.2V |
| Temperature Range | 356℉-428℉ |
| Heating Chamber | Ceramic Heating Chamber |
| Standby Time | 5minutes |
| Battery Capacity | 2200mAh |
|---|---|
| Working Voltage | 3.3V-4.2V |
| Temperature Range | 356℉-428℉ |
| Heating Chamber | Ceramic Heating Chamber |
| Standby Time | 5minutes |
| Battery Capacity | 1600mAh |
|---|---|
| Color | Black |
| Size | 16.2*8.5*13mm |
| Oven Volume | 0.65ml |
| Oven Material | Ceramic |
| Battery Capacity | 1600mAh |
|---|---|
| Color | Black |
| Size | 16.2*8.5*13mm |
| Oven Volume | 0.65ml |
| Oven Material | Ceramic |
| Battery Capacity | 2200mAh |
|---|---|
| Working Voltage | 3.3V-4.2V |
| Temperature Range | 356℉-428℉ |
| Heating Chamber | Ceramic Heating Chamber |
| Standby Time | 5minutes |
| Battery Capacity | 2200mAh |
|---|---|
| Working Voltage | 3.3V-4.2V |
| Temperature Range | 356℉-428℉ |
| Heating Chamber | Ceramic Heating Chamber |
| Standby Time | 5minutes |
| Battery Capacity | 2200mAh |
|---|---|
| Working Voltage | 3.3V-4.2V |
| Temperature Range | 356℉-428℉ |
| Heating Chamber | Ceramic Heating Chamber |
| Standby Time | 5minutes |
| Material | Anodized Aluminum Body+Cearmic Heating Chamber |
|---|---|
| Color | Black,Silver,Rose Gold |
| For Use | Dry Herb,wax And Oil |
| Model | Black Widow Dry Herb Pen |
| Certification | CE,RoHS |